KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4355070
nr 435 5070
'Badviken' Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1947, olja på duk, motiv Bohuslän, vik, strand, klippor, himmel med moln, 60 x 81 cm, signerad: 'E Dahlskog 47.'
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 30 oktober 2006
26/10 12:27:06